У Мізочі агітували за створення ОТГ

30 квітня відбулися перші вибори у 47-ми об’єднаних територіальних громадах. Загалом в Україні нараховується вже 413 об’єднаних громад, у яких відбулися вибори вперше.

Створення ОТГ – запорука спроможності громад. Принаймні у цьому переконували мізочан та представників навколишніх сіл фахівці з регіонального відділення Асоціації міст України, які  в рамках роботи «Інформаційного пункту децентралізації» Проекту ПУЛЬС проводили роз’яснювальну роботу та надавали рекомендації з питань об’єднання.

Зокрема,  присутнім розповідали про те, як формується бюджет громади, звідки в ньому з’являються додаткові надходження, якими повноваженнями наділені ОТГ та яка на них лягає відповідальність. Наводили приклади – як у районах працюють уже створені ОТГ, та ще не об’єднані села.

Обговорили можливий формат утворення громад, і дійшли спільної думки – об’єднуватись потрібно. Мізоцька громада має потенціал, тому потрібно активізувати роботу.

Про своє бачення необхідності об’єднуватися у громади розповів народний депутат України Олександр Дехтярчук: “Сьогодні нам немає що запропонувати інвестору. У нас маленькі території, якість послуг низька, відсутні умови для ведення бізнесу. Тому варто утворювати нові великі потужні громади, шукати нових управлінців та в цілому нові кадри. Адже інвестори потребують значно якісніші послуги у всіх сферах життя».

Майже переконані у необхідності об’єднуватися, сільські голови планують організувати перемовини сільрад, які за перспективним планом мають утворитися у Здолбунівському районі.