Торфобрикети у Ступному виробляти не будуть

Екологічна комісія Рівненської обласної ради розглянула звернення депутатів Здолбунівської районної ради про надання дозволу на вилучення земель орієнтованою площею 166 га з території Дермансько-Мостівського регіонального ландшафтного парку.

Таке прохання базувалося на бажанні приватної фірми побудувати на території Ступнівської сільської ради торфобрикетний завод. Про доцільність віддати цю землю інвестору зазначив заступник голови Здолбунівської районної ради Олександр Бухало, так як дане торфовище постійно загоряється.

Проте, думка науковців категорична – вони проти виведення землі з природно-заповідного фонду, де є рослини і тварини, занесені до Червоної книги. Голова обласної наукової ради Всеукраїнської екологічної ліги Дарія Лико нагадала, що торф утворюється мільйони років, а знищити його можна дуже скоро. Прозвучало також запевняння, що Міністерство екології не погодить вилучення земель, які частково входять до національного природного парку «Дермансько-Острозький». Як результат, дане питання не було підтримане комісією обласної ради.