Сухляк судиться через подання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності

images (1)В Єдиному державному реєстрі судових рішень за №58674155 зареєстровано ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 29.06.2016 про відкриття провадження за позовом головного лікаря комунального закладу «Здолбунівська центральна районна лікарня» Сухляка Владислава Олеговича до Управління Державної служби України з питань праці у Рівненській області (справа № 817/834/16).

У своєму позові Сухляк вимагає визнати протиправним дії цього органу в особі його начальника Наконечного Юрія Миколайовича, який направив до Здолбунівської районної державної адміністрації лист про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Для поінформованості читачів повідомимо, що управлінням Держпраці було проведено перевірку додержання вимог законодавства при прийомі на посаду лікаря-хірурга Здолбунівської ЦРЛ Антонюка-Кисіля В.М. Деталі перевірки нам не відомі, але подейкують, що прийняли на роботу цього лікаря незаконно, тобто без відповідних документів, які надають йому право обіймати посаду ургентного хірурга.

Лист управління Держпраці, схоже, роздратував Сухляка. І хоч догану з невідомих причин голова райдержадміністрації, як з’ясовано, йому не виніс, цього виявилось замало для переконаного у своїй правоті депутата. Ще б пак, адже це кидає тінь на його і без цього підмочену репутацію. Тому без каплі сорому за свої особисті протизаконні дії, він подає позов до суду на структуру, прямим обов’язком якої є виявляти порушення вимог трудового законодавства.

Варто зауважити, що свій висновок щодо призначення Антонюка-Кисіля В.М. надало управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації, в листі якого зазначено, що «Антонюк-Кисіль В.М. має право обіймати посаду лікаря-хірурга (ургентного) хірургічного відділення Здолбунівської ЦРЛ після поновлення сертифіката лікаря-спеціаліста зі спеціальності «Хірургія». Схоже на те, що пан Осіпчук Ю.Ю. з певних причин (про це ми писали тут)  обмежився відпискою. Однак, чи є у новоприйнятого працівника такий документ, достеменно не відомо.

Відкрите судове засідання, яке  було призначено на 18.07.2016, не відбулось з причини відпустки судді Сала А.Б. І тут слід зауважити цікаву деталь. Це той самий суддя, який на думку більшості членів президії обласної ради «ганьбить судову систему». Така думка і у Сухляка, який своїм голосуванням підтримав звернення до Президента, Верховної Ради, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів з проханням перевірити кваліфікацію та законність дій судді Андрія Сала, а також дати оцінку щодо відповідності  його займаній посаді.

Результат звернення нам не відомий. А от на яке рішення в цій ситуації очікує Сухляк, цікаво. По великому рахунку, не так і важливо, яким чином він буде діяти для отримання необхідного судового вердикту. Адже, важливим є інше: ні в кого не повинно бути ні каплі сумніву у його правоті. Навіть тоді, коли про протилежне свідчать такі очевидні факти.