Снодійний мак незаконно вирощували у Бущі і не лише…

PM532image001У селі Буща Здолбунівського району в рамках проведеної операції “МАК-2016” поліцейські виявили три незаконних посіви снодійного маку по 725, 2120 та 600 рослин відповідно. Усі наркотичні насадження знищено.

Любителі маку є і в інших районах області. Так, у селі Смордва на Млинівщині поліцейські виявили тисячу 352 рослини, у селі Мнищин Гощанського району — 110, в селі Стара Миколаївка на Дубенщині — 187.

Із початку проведення операції поліцейські виявили 34 незаконні посіви, з них 30 — снодійного маку та чотири насадження конопель, знищили 13 тисяч 704 рослини маку та 483 коноплі. За статтею 310 Кримінального кодексу України відкрито 34 кримінальних провадження, трьом особам повідомлено про підозру – повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області

PM663image008

Рекордну плантацію незаконного посіву снодійного маку з часів незалежності України виявили працівники поліції сьогодні, 15 липня. 68 тисяч нарковмісних рослин розмістилися на одному гектарі у важкодоступному місці лісового масиву на межі Дубровицького та Рокитнівського районів. Зразки рослин відправлено на експертизу до Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС, а решту правоохоронці знищили на місці шляхом спалювання. Приблизна вартість вилученої сировини на «чорному» ринку становить п’ять з половиною мільйонів гривень.

За всіма фактами незаконного вирощування рослин відкрито кримінальні провадження за статтею 310 Кримінального кодексу України.