“Слуги народу” в Дубенській міськраді хочуть легалізувати проросійські референдуми

Підтримати закон про місцеві референдумизапропонували депутатам Дубенськоїміської ради обранці від партії «Слуга народу».

Таке звернення представники президентської партії підготували на сесію міської ради, яка відбулася 12 лютого. Однак така пропозиція викликала різку негативну реакцію присутніх депутатів.

За словами депутата Дубенської міської ради Павла Березовського (фракція “Європейська солідарність”), “народовладдя – це правильно. Люди мають право на представництво своєю волі шляхом голосування на референдумі. Але ми живемо в таких реаліях, коли в Україні триває війна. В цій ситуації ми розуміємо, що на певній території може відбутися референдум з питаннями не зовсім державницькими“.

Проти виступили і міський голова, і представники інших фракцій у міській раді. В результаті депутати не підтримали цей проект “Слуг народу”: “за” проголосували лише 5 депутатів.

Як відомо, правозахисники та експерти ще з 2014 року наголошували на небезпеці спроб проросійських сил прийняти закон про місцевий референдум. У 2014 році з початком російської гібридної війни на Донбасі та Криму, там були проведені псевдореферендуми за відокремлення території від України  та переходу їх до складу Російської Федерації. Незаконність та абсурдність подібних “місцевих референдумів” була підсилена тим, що проводилися вони під дулами російських автоматів. Саме такий сценарій, очевидно, вирішили запропонувати дубенські “Слуги народу”. Для чого? Щоб легітимізувати нову російську агресію? Подібні акції – пряма загроза національній безпеці країни.

Пропонуємо Вашій увазі також відеосюжет інформагентства ТЕЗА про сесію Дубенської міської ради:

За матеріалами horyn.info


Читайте також: 
У справі Бойка обвинувач і захист обмінялися промовами