Скандал у соцмережах: член виконкому Рівненської міської ради виклав фото з пропагандою радянської символіки

Працівник Рівненської міської ради, член виконкому, директор ТОВ «Грінекобуд» Мирослав Черній, який на міських виборах 2020 року балотувався від президентської партії «Слуга народу» першим номером у списку по місту Рівне, тепер може відповідати по криміналу за викладене фото у соціальну мережу. Адже нещодавно на його Instagram сторінці з‘явилося фото, що пропагує комуністичну та націонал-соціалістичну символіку (нацистського) тоталітарних режимів, що згідно Кримінального кодексу підпадає під кримінальне правопорушення згідно ст. 436-1 ККУ.

Заяву про звернення до поліції вже написали активісти на чолі з народною депутаткою, яка представляє Рівненщину Соломією Бобровською.

– «Що має бути в голові у члена рівненського міського виконкому, що хизується атрибутикою СРСР? Як мінімум щось, що дозволяє ігнорувати Голодомор, русифікацію, репресії, розстріляне покоління та окупацію. І це не якийсь представник опзж зі східних областей – це Мирослав Черній, делегований за квотою Слуга Народу, – написала на своїй сторінці у фейсбук Соломія Бобровська. – Тепер з Мирославом має поспілкуватись поліція через порушення 436-1 статті Кримінального Кодексу. Маю дуже логічне запитання до громади, чи має право така людина знаходитись у виконкомі?»

Про це на своїй сторінці у Facebook написав відомий рівненський активіст Олександр Подвишений та додав наступне, де звернувся до міського голови Рівного з проханням відреагувати та прокоментувати ситуацію, що склалася.

– «Олександр Третяк, ви, як мер Рівного, рекомендували людей у виконком і виносили їх кандидатури на сесію. Яка ваша позиція?», написав Олександр.

На що міський голова Рівного Олександр Третяк відповів наступне,

– «Олександр Подвишенний, буде рішення розглянути інцидент на виконкомі, нагадати всім членам про те, що вони є публічними особами і повинні контролювати свою публічність, тим більше в ситуаціях, які можуть дискредитувати орган місцевого самоврядування, тягнути адміністративну чи кримінальну відповідальність. Після висновку та рішення поліції, (суду, якщо це матиме місце) будемо приймати подальші рішення», – зауважив пан мер.

Мирослав Черній під постом народної депутатки Соломії Бобровської у своє виправдання написав, що не знав, що фото з радянською символікою викладати у соцмережі не можна, він подякував їй за зауваження та додав, що тепер знатиме на майбутнє, що цього краще не робити.

Коментар Мирослава Чернія подаємо нижче без змін:

– «Друзі усім привіт!) В горах трішки довго інтернет грузить, дякую пані Соломії, що зауважила, що не варто викидати фото з радянською символікою у мережу, буду знати на майбутнє, що без перед історії цього краще не робити. А по факту, вчора на горі знайшов флягу, викінув її у смітник (про це якби відео не знімав, хоча спочатку хотів, але потім подумав що не гарно буде напевне таке знімати) а фото видалив за декілька хв. після зауваження товариша у мережі, але інтернет штука така, то він є то його нема і історія, ще трішки побула в ефірі. А після цього бачу вже дууже великий кандал розгорівся, вже всіх приплели, і виконком і партію і родичів і фото з ліцею. Дуже дивно, якщо чесно, тим більше я народився в Незалежній Україні і ніколи не був фанатом «советів» а навпаки, всі хто мене знає це можуть підтвердити. Ніякої логіки бути його фанатом а тим більше пропагувати ну зовсім не має. Вибачайте, якщо когось образив», – написав Мирослав Черній.

Додамо, що Стаття 436-1 КК України за виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою статті 4 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Читайте також: Ексдепутатку Рівненської райради та її чоловіка підозрюють у розбійному нападі: подружжя вже затримала поліція (ВІДЕО)