Роз’яснення МОН щодо організації навчально-виховного процесу в умовах запровадження карантину

Міністерство освіти і науки України надало органам управління освітою та керівникам навчальних закладів роз’яснення щодо організації навчально-виховного процесу в умовах запровадження карантину. Ця інформація може бути цікава і корисна також  і батькам школярів.

У листі МОН від 5.02.2016 № 1/9-62 йдеться про те, що у зв’язку з припинення навчання через карантин чи температурний режим, зміною строків проведення канікул, перенесенням  дати завершення навчального процесу, підготовкою та проведенням ДПА/ЗНО тощо до календарно-тематичного планування можуть вноситися зміни. Тобто, навчальний заклад та вчитель мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання тощо.При цьому до класного журналу мають бути занесені лише уроки, які були фактично проведені.

МОН наголошує на тому, що навчальні заклади не повинні перевищувати тижневого гранично допустимого навчального навантаження на учнів, визначеного Державними санітарними правилами, та врахувати, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів, а навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах закінчується не пізніше 1 липня.

Окрім того, менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати.

Повний текст листа Міністерство освіти і науки України від 5.02.2016 № 1/9-62 тут.