Різдво у світі зустрічають під звуки українського “Щедрика”

lpdjyb

За старою слов’янською легендою народження Христа прославляли всі дзвони світу. Ця радість розносилась між людьми і виливалася добрими побажаннями багатого року для родини. В народній українській пісні-колядці «Щедрик» співається про ластівку, яка прилетіла до господаря з доброю звісткою.

100 років тому світ вперше почув «Щедрик» в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який почерком генія гармонійно поєднав народне звучання і класичну поліфонію. Багаторічна праця над цим твором принесла автору світову славу, а популярність «Щедрика» настільки велика, що без звуків цієї колядки сьогодні не уявляють собі Різдво мільйони людей на планеті.

У 1936 році  ця пісня прозвучала на англійській мові. Світ знає «Щедрик» під назвою «Колядка дзвонів». Його мелодію почали використовували у рекламах, мультфільмах («Південний парк»,«Сімпсони», «Гріфіни»), художніх фільмах («Гаррі Поттер», «Сам у дома», «Міцний горішок»).

На початку 2015 року було визначено 17 кращих виконань пісні “Щедрик” у світі — від класики до року. Серед них – виконання колядки вільнюським хором Bel Canto, який підтримав  цією піснею Євромайдан в грудні 2013 року. «Щедрик» в українській обробці  – це маленьке диво, яким по праву гордимося ми, українці.