Процес пішов: у Здолбунові обговорили створення об’єднаної громади з Квасиловом

Понад сотня здолбунівчан зібралися 29 серпня у  приміщенні сесійної зали Здолбунівської районної ради, щоб взяти участь у громадському обговоренні ініціативи депутатів Здолбунівської міської ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Ініціатива від 14 депутатів міської ради з пропозицією створити об’єднану громаду, до якої увійдуть місто Здолбунів, смт Квасилів та села Богдашів, Ільпінь, Кошатів й Орестів Богдашівської сільської ради, надійшла до міської ради 6 серпня. А  на останній сесії Здолбунівської міської ради депутати підтримали рішення «Про затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад», відповідно до якого й відбувалися громадські слухання.

Нині ж ті, хто зібрався у РДА,  не лише вислухали аргументи ініціаторів об’єднання та експертів, а й взяли активну участь в обговоренні.

Важливо, що уже на початку обговорення учасники слухань отримали ґрунтовну і професійну інформацію щодо запропонованого формату об’єднання. Депутат Здолбунівської міської ради, представник фракції «БПП» СОЛІДАРНІСТЬ»  Микола Орлов розповів присутнім про особливості початку процесу об’єднання та навів ті аргументи, які й спонукали групу депутатів ініціювати об’єднання саме у такому форматі.

Депутат звернув увагу присутніх на переваги створення ОТГ загалом та у «квасилівському» форматі зокрема.

– Протягом чотирьох років, доки у нашому районі не було створено жодної громади, кожна потенційна ОТГ району із затверджених робочою групою могла б отримати щороку 11-15 млн. грн.  Щоб не втрачати ці кошти й надалі, важливо ініціювати і проводити об’єднання, – зазначив Микола Орлов.

Почули учасники слухань і низку підкріплених розрахунками аргументів «за» і «проти» з вуст першого заступника голови  Здолбунівської РДА Леоніда Власюка та начальника фінансового управління райдержадміністрації Володимира Нечипорука.  Адже Здолбунівська райдержадміністрація, діючи в межах власних повноважень,  веде інформаційно-роз’яснювальну роботу у районі від самого початку процесу децентралізації в країні.

Утім, за підсумками обговорень присутні на слуханнях не підтримали запропонованого формату об’єднання. Попри це, тішить уже те, що Здолбунівська міська рада таки ініціювала процес обговорення об’єднання, і в місті він розпочався. Адже ті ж 15 депутатів, котрі ініціювали нинішній формат об’єднання, мають змогу подати іншу ініціативу щодо варіантів створення ОТГ. Можливо, долучаться до них й інші міські обранці. Тим паче що нинішня дискусія дала зрозуміти, що цілком прийнятним форматом може бути об’єднання у громаду Здолбунова та сіл Богдашівської сільської ради.

Поки ж ОТГ не створена, залучати кошти до Здолбунова можна й іншим шляхом. Наприклад, готуючи грантові проекти, як це нещодавно зробили у Здолбунівській РДА.  Завдяки перемозі проекту райдержадміністрації у міжнародному конкурсі проектів розвитку – грантовому конкурсі Фонду міжнародної солідарності (м. Варшава) у квітні цього року рятувальники Здолбунівщини отримали обладнання вартістю майже мільйон гривень. Тому працювати у цьому напрямку ніхто нікому не заважає.

Що ж до об’єднання, то сподіватимемося на продовження обговорень та надходження нових пропозицій вже найближчим часом.