Про вибірковий патріотизм від Здолбунів.ком

Не сьогодні і не на пустому місці появилось таке поняття як трудова міграція. За різними даними за кордоном працює від 3-х до 7-ми мільйонів українців. Переважна більшість з них не мають роботи в Україні чи заробіток такий малий, що не дозволяє прогодувати сім’ю, поставити на ноги дітей, підтримати фінансово немічних батьків. Доля заробітчанина не проста, а робота, яку він виконує, здебільшого важка і брудна, умови проживання в окремих випадках – жахливі.

В статті, опублікованій нещодавно на Здолбунів.ком, наших земляків назвали «табуном», що їде до Москви на заробітки. Так, у нас війна і від російських куль гинуть українці. Так, не патріотично йти на компроміс з ворогом, у яких би формах це не відбувалось. Однак, є одне але: хтось знає, як можна виміряти ступінь патріотизму у кожної окремо взятої людини? Було б добре поміряти і почепити ярлик на кожного українця: “справжній патріот”, “такий собі патріот”, “лжепатріот”, “просто не патріот”, і т.п.

На одному з інтернет-ресурсів читаємо: «Є так звані «патріоти», котрі кричать про свій патріотизм, а людей навколо – своїх же, українців, гризуть, ненавидять, підставляють…». На сторінках згаданого сайту Здолбунів.ком таку ненависть ми спостерігали неодноразово. Причому, брудом обливали здебільшого тих, кого в нелюбові до батьківщини звинуватити важко.

І ось знову зневажливий натяк на те, що ми, українці, одягнувши вишиванку і гордо проспівавши гімн, – ще не патріоти. Хто ж тоді патріоти в розумінні Здолбунів.ком? Можливо приклад справжнього патріотизму нам демонструє сім’я депутата обласної ради Владислава Сухляка? Настільки дружніми можна назвати їхні стосунки з країною-агресором, судіть самі.

11220461_552759541538129_9087947223470149007_n-300x156

30 жовтня 2015 року
«Друзья, мы готовы поделиться с вами результатами розыгрыша! Сегодня, как и обещали, мы разыграли планшет среди всех подписчиков наших официальных страниц в социальных сетях Facebook и В Контакте.

Поздравляем Валентину Сухляк из города Ровно! Валентина, планшет уже готов отправиться к Вам, несмотря на осенний московский холод и вечер пятницы. Ждем только от вас адрес доставки в личном сообщении» – у фейсбуці повідомляє Unident Ru.

12 листопад 2015 року
Спасибо Unident !!!

Інформація для читачів, яка є у вільному доступі в інтернеті: російська компанія «Юнидент» входить в асоціацію «Стоматологическая Индустрия», яка надає допомогу і підтримку самопроголошеним ДНР і ЛНР, про що у пункті 9 Протоколу зборів членів асоціації.

Українців-заробітчан ще якось можна виправдати відсутністю грошей і роботи. А яка нужда штовхає цю сім’ю загравати з російським агресором, від куль якого гинуть українці? І чому цей приклад “патріотизму” не помітив сайт Здолбунів.ком, який не упускає жодної можливості виділити похвалою Сухляка?

У своєму фейсбуці Олексій Козачок вірно сказав: потрібно боротись, перш за все, за уми населення. Не погодитись з цим важко. Однак тут, як виявляється, у нас велика проблема: одна частина цього населення вперто не визнає свої негідні вчинки (навіть тоді, коли вони непоодинокі і такі очевидні), інша ж за повсякденними проблемами не бажає аналізувати свої помилки. А варто було б. Можливо тоді б знайшовся хтось, хто на заклик «про це треба говорити» дав би по зубах автору за порівняння людей зі скотиною та вибіркове трактування патріотизму. А ще за звинувачення “чимшвидше звалити з України”, отримавши «карту поляка». Таку карту не видають без документального підтвердження приналежності до польського народу. То ж чи варто судити людей, які маючи польське коріння таким чином розширяють можливості для своїх дітей?

Зміни на краще у нашій країні наступлять ще не скоро. У когось є сумніви?