Правоохоронці попереджають про телефонних шахраїв

Поліцейські закликають громадян бути пильними, щоб не втрапити на гачок телефонних шахраїв. Адже телефонне шахрайство нині є одним з найрозповсюдженіших злочинів. Особливо це стосується незаконних операцій із банківськими картками.

Аферисти телефонують та представляються працівниками служби безпеки фінансової установи, повідомляючи  про заблокування, збій у системі та доступ сторонніх осіб до рахунку. Так вони дізнаються усі необхідні дані та реквізити картки, знімаючи всі кошти.

Шахраї також надсилають повідомлення про заблокування картки з різних номерів мобільних операторів із контактним телефоном для термінового уточнення інформації. Згодом діють уже за стандартною схемою.

Тож поліцейські закликають громадян: отримавши такий дзвінок, варто одразу перервати розмову, не телефонувати за номером, вказаним у смс про заблокування картки, а з’ясувати все у оператора колцентру за номером, вказаним на звороті картки. Можна також звернутися безпосередньо у відділення, де відкритий рахунок,  зробити запит через систему інтернет-банкінг або зателефонувати на спецлінію 102. Але в жодному разі не панікувати та не робити поспішних необдуманих вчинків.

Пам’ятайте, що обачність та розсудливість є запорукою вашої безпеки та безпеки ваших коштів, зазначають у відділі комунікації поліції Рівненської області.

Фото ілюстративне.