Правоохоронці – батькам: роз’ясніть дітям життєво важливі правила поведінки!

Оскільки у розпалі – літні канікули, поліцейські звертаються до батьків з проханням роз’яснити своїм дітям життєво важливі правила поведінки у різних ситуаціях. Правоохоронці закликають усіх громадян, які стали свідком незрозумілої чи неправильної поведінки дитини, не були байдужими. Адже на Рівненщині від початку року зареєстровано 152 повідомлення про випадки, у яких потерпілими є діти.
За 74 фактами відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
На жаль, найбільше дітей травмується у дорожньо-транспортних пригодах. За п’ять місяців на території Рівненщини сталося 44 ДТП за участю дітей, у 27-ми з яких травмувалися діти. Четверо дітей загинуло в автопригодах. І хоча кількість ДТП є меншою в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (59 ДТП, у яких травмувалося 62 дитини), поліцейські наголошують, аби батьки нагадали дітям найважливіші правила поведінки на дорозі:
перетинати проїжджу частину дороги лише у встановлених місцях, упевнившись у відсутності транспорту на нерегульованому пішохідному переході, та лише на дозволений сигнал світлофора – на регульованому;
не розважатися на проїжджій частині дороги та на узбіччі;
не їздити велосипедом проїжджою частиною, якщо дитині не виповнилося 14 років, і пам’ятати, що велосипедист це учасник дорожнього руху, який повинен знати Правила дорожнього руху та їх дотримуватися.
транспортний засіб, зокрема громадський транспорт, потрібно обходити тільки спереду.
Крім того, правоохоронці звертаються до батьків з проханням нагадати дітям найнеобхідніші правила поведінки в побуті. Адже через допитливість і активність у пізнанні навколишнього світу та власну необережність найменші часто потрапляють у різні небезпечні ситуації. У поліції зареєстрований 41 такий факт. Йдеться про опіки окропом, укуси собак, травми внаслідок падіння, отруєння ліками чи іншими невідомими речовинами тощо. У області відкрито п’ять кримінальних проваджень за фактами загибелі чотирьох дітей, повідомляють у відділ комунікації поліції Рівненської області.