Погроза чи провокація? – як сприймати намір Хомка продати залізничну лікарню Здолбунова

25042011106_91e01c63d8

Міський голова Рівного Володимир Хомко на засіданні міськвиконкому підняв питання про подальшу долю тієї частини залізничної лікарні, що розташована у Здолбунові. Якщо районна рада відмовляється узяти медичний заклад на свій баланс і хоче передати його Рівному, то цю будівлю доведеться … продати. Такий варіант не виключає міська влада – повідомляє Рівне Вечірнє.

Рівненську міську владу мабуть мало хвилює, що своїм залізничним вузлом Здолбунів славиться майже півтори сотні років, а відомчий медичний заклад багато десятків років надає допомогу не лише працюючим залізничникам, але й пенсіонерам та жителям прилеглих територій.

Так склалися обставини, що стаціонарне відділення вузлової лікарні ліквідували, а поліклінічне  впродовж багатьох років продовжувало надавати амбулаторну медичну допомогу понад 5-ти тисячам жителів району. Мало хто буде заперечувати, що в Здолбунові потрібен такий медзаклад. Рішення Уряду про ліквідацію відомчої медицини не повинна сприйматися як повна ліквідація подібних лікувальних установ.

Депутати Здолбунівської районної ради одноголосно проголосували за прийняття поліклінічного відділення Рівненської відділкової лікарні (на даний час поліклініка Рівненської міської лікарні №2) у районну комунальну власність. По завершенню всієї юридичної процедури ліквідації медичного закладу на місці поліклініки планується утворити структурний підрозділ районного центру первинної медичної допомоги, що буде спеціалізуватися на наданні медичної допомоги працівникам залізниці.

Заява міського голови Рівного та його окремих депутатів щодо небажання районної ради узяти на свій баланс даної лікувальної установи не відповідає дійсності, а можливість продажу будівель –  явна провокація з огляду на те, що залізничники заслуговують на отримання належних медичних послуг у закладі, який історично вважають своїм.