Погоджено формування Мізоцької ОТГ

На засіданні президії Рівненської обласної ради, яка відбулася 31 травня під головуванням Миколи Драганчука, директор департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Костянтин Мокляк розповів про зміни, які були напередодні погоджені на розширеному засіданні регіональної робочої групи. Деякі з них стосуються Здолбунівського району.

Зокрема, передбачено: виключити із перспективного плану формування територій громад області Ступнівську ОТГ, передбачити Мізоцьку ОТГ у складі Мізоцької селищної, Білашівської, Будеразької, Бущанської, Дерманської Першої, Дерманської Другої, Півченської, Спасівської, Ступнівської, Маломощаницької, Новомощаницької, Старомощаницької сільрад

За інформацією сайту Асоціації міст України, станом на 26 травня на фінальних стадіях формування в Україні знаходиться 160 об’єднаних територіальних громад: 80 ОТГ чекають на рішення ЦВК, облдержадміністрації готують звернення до ЦВК ще по 12 ОТГ, 47 ОТГ приймають остаточні рішення про об’єднання, 21 ОТГ чекають на висновок ОДА. Таким чином, до кінця року, враховуючи вже діючі 413 ОТГ, очікується утворення біля 600 об’єднаних територіальних громад.

Зазначається, що проблемним питанням на сьогодні залишається недостатність коштів щодо проведення перших місцевих виборів в ОТГ. Уряд у травні перерозподілив деякі видатки державного бюджету і виділив  Центральній виборчій комісії майже 13 млн грн. Цих коштів вистачить на організацію та проведення виборів лише у 30-40 громадах. Також у Парламенті розглядається законопроект, яким передбачається внесення змін до держбюджету щодо виділення необхідних коштів ЦВК для призначення та проведення перших місцевих виборів в ОТГ.