Останній дзвоник – двері до вступної кампанії 2016 року

ostannij-dzvonyk

Останній у цьому навчальному році дзвоник пролунав для 11-тикласників  загальноосвітніх шкіл району. Вже традиційно на святкову лінійку учні вдяглися у вишиванки. Звучали вітання дітям за успіхи у навчанні, вдячність вчителям за віддану дітям частинку свого серця, батькам – за підтримку, всебічну допомогу та розуміння. Були радість і сльози, були напутні слова і побажання.

Для одних цей день є початком довгоочікуваних канікул, для інших – переддень шкільних іспитів та напруженого етапу вступної кампанії. Остання в цьому році має свої особливості, адже скасовано позаконкурсний вступ та цільовий прийом. Так державою реалізується конституційна норма щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах. Також, 2016 рік є останнім роком, коли буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста. Надалі ступінь «спеціаліст» буде замінено на «магістр» відповідно до вимог нового закону “Про вищу освіту”.

Вступники зможуть подати до 15 заяв в електронній формі в будь-які виші за обмеженою кількістю спеціальностей (до п’яти).  Оригінали документів, за  правилами, долучаються після зарахування. При вступі за співбесідою або за результатами вступних екзаменів заява подається одразу. На спеціальності, які не отримують державного замовлення, кількість поданих заяв державною не обмежується.

Вступна кампанія розпочнеться 11 липня і триватиме до 28 числа того ж місяця. Попереду у сьогоднішніх випускників успіхи і, можливо, невдачі. Доросле, самостійне життя ставить перед ними завдання, розв’язувати які доведеться без вчительських підказок. Тож, бажаємо їм наполегливості та впертості при досягненні своєї цілі і твердої віри у власні сили!