Обережно! У Здолбунівському районі виявлено сказ.

У селі Залісся Здолбунівського району у собаки виявлено сказ, що стало підставою для введення карантинних обмежень. Надзвичайною протиепізоотичною комісією району, яка діє при райдержадміністрації, загрозливими зонами визначені також села району: Дермань Перша, Борщівка Перша, Мізочик, Озерко, Клопіт, Стеблівка, Кунин, Коршів, Уїздці, Урвенна, Гільча Друга, Йосипівка, Гільча Перша, Замлинок та смт. Мізоч, лісові та польові мисливсь угіддя Здолбунівської ГО УТМР та ГО МРТ «Ліски». На території, визначеній як загрозлива, вживаються відповідні заходи з метою попередження поширення інфекції.

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Воно характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально. Збудником хвороби є нейротропний РНК-вмісний вірус, який після проникнення через пошкоджену шкіру чи слизову оболонку переміщується по нервовим закінченням у напрямку центральної нервової системи, попадає в слинні залози, виділяючись з слиною. Інкубаційний період триває від декількох днів до 1 року і більше (в середньому – 1-2 місяці).

Основним джерелом інфекції є хворі на сказ м’ясоїдні тварини – лисиці, коти, собаки, вовки, які хворіють. Ознакою хвороби майже завжди є агресивна та незвичайна поведінка тварини. Розповсюджувати вірус сказу допомагають також кровососні та гризуни. Зараження відбувається при укусах і ослизненнях при прямому контакті з твариною, можливе зараження через речі змочені слиною хворої тварини.

Тому, щоб не заразитися, при контакті з підозрілою на сказ твариною місце контакту (а особливо укуси, подряпини), слід негайно промити проточною водою з милом та звернутися до лікувального закладу.

У зв’язку з ситуацією, яка виникла, Управління ветеринарної медицини в Здолбунівському районі в черговий раз звертається до мешканців району надати домашніх собак та котів у найближчу установу ветеринарної медицини для щеплення проти сказу, а при появі ознак захворювання доставляти тварину для огляду.