Наступає одне з найвеличніших свят – Різдво

завантаження

Сьогодні у римо-католиків та більшості протестантів свят–вечір. За традицією ввечері 24 грудня за родинним столом збирається вся сім’я на пісну вечерю. Одне місце залишають порожнім – для гостя і на згадку про близьких, які не можуть цей день бути разом з сім’єю. На столі неодмінно є сочиво – варена пшениця з медом і облатки – прісний хліб з візерунками, що символізує тіло Христа.

Опівночі розпочнеться Різдвяна меса. Святкові богослужіння, що символізують Різдво Христове, відбуваються ще два рази: на світанку і вдень.  Головна служба проходить 25 грудня у Ватиканському соборі Святого Петра. Папа проголосить традиційне благословення Urbi et Orbi – “Граду і миру”. Його привітання віруючим з Різдвом прозвучить багатьма мовами світу, адже Різдво – державне свято в більш ніж 100 країнах світу.

У XIII столітті  з’явився звичай виставляти в храмах для поклоніння ясла з фігуркою немовляти  Ісуса, пізніше з’явились цілі сценки, що зображують віфлеємську стайню – шопки. Свято доповнюють звичаї колядування – ходіння по домівках з піснями – колядками.

За традицією на Різдво встановлюють у будинках вбрані ялинки – символ життя і родючості у язичників. З приходом християнства прикрашена  кольоровими кульками ялинка  стає символом райського дерева з рясними плодами.

Різдво є великим святом, встановленим на спогад про народження Ісуса Христа в Віфлеємі. Сьогодні важко уявити християнство без Різдва, яке віруючі відзначають як початок людського спасіння. Всім, хто святкує цей день 25 грудня, наш авторський колектив бажає Миру, господньої любові та Благословення.