Над Здолбунівщиною літак розповсюджуватиме вакцину від сказу

Починаючи з понеділка, 17 вересня,  на Рівненщині упродовж місяця відбуватиметься імунізація диких тварин.  Вакцину від сказу розповсюджуватимуть літаками над лісовими та польовими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Тож жителям нашого району не варто хвилюватися, коли вони бачитимуть польоти літака АН-2

Як повідомляють на сайті Рівненської ОДА, такі заходи сприятимуть  створенню благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин.

Адже лише минулого року на Рівненщині було зареєстровано 56 випадків сказу тварин, а з початку цього року – вже 27. Після завершення періоду вакцинації, спеціалісти проведуть лабораторне дослідження на встановлення ефективності вакцинації.

Приманка є безпечною для людей і тварин. Має вигляд невеликих брикетів сірувато-коричневого кольору, невеликого розміру із запахом м’ясо-кісткового борошна. Всередині приманки – капсула з вакциною. Якщо людина випадково знайшла  приманку, чіпати її не потрібно – варто просто залишити її на узбіччі, зауважують фахівці.

До слова, востаннє  випадок сказу на Здолбунівщині реєстрували у січні цього року – у домашньої собаки в с. Степанівка.