На Здолбунівщині відкрили першу сімейну молочну ферму

Перша сімейна молочна ферма у Рівненській області з’явилася у селі Стара Мощаниця у господарстві Наталії й Василя Никончуків.

Ферму «Відродження» презентував кластер «Натуральне молоко». ЇЇ засновник Михайло Корилкевич розповів, що це сучасна молочна ферма зі світовими технологіями, ідею якої  запозичили у канадському уряді.

Аби ферма функціонувала успішно, було збудовано новий корівник, придбано сучасне обладнання (доїльний апарат світового лідера обладнання для молочного тваринництва, холодильник німецького виробника), закупили на вільному ринку високопродуктивні корови.

Приміщення корівника, все обладнання і оснащення (спеціальні килимки, підстили для худоби, освітлювальні лампи, поїлки та вентилятори) допомогли придбати підприємства, що входять до кластеру «Натуральне молоко»: ПСП «Україна» та ТзОВ «Укрмілкінвест».

Приватному підприємцю Наталії Никончук інвестори надали кредит у сумі 166 тисяч гривень терміном на чотири роки під 15 відсотків для придбання корів та інвентарю.

Керівник Здолбунівської районної ради Олег Дацюк оголосив про плани винесення на сесію районної програми, реалізація якої дасть змогу компенсувати частину кредитних коштів на такі фермерські господарства.

Початком успішній реалізації продукції ферми стало придбання переробним підприємством «Радивилівмолоко» 250 літрів молока першого добового надою молока від 10 корів.