На Рівненщині компенсацію за електроенергію будуть нараховувати автоматично

Під час онлайн брифінгу перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолінпояснив як відбуватиметься компенсація за тарифи електроенергії.

Так, він нагадав, що 1 лютого 2021 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України № 64, якою затверджено Порядок використання коштів для надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії.

«Компенсація надаватиметься побутовим споживачам електричної енергії (окрім тих, які отримують житлову субсидію), для яких діяв знижений тариф до кінця 2020 року, і які використовують електроенергію для опалення, а також дитячим будинкам сімейного типу, багатодітним та прийомним сім’ям. Таких категорій громадян у нас понад 28 тисяч», – розповів Сергій Подолін.

Бюджетні кошти будуть спрямовані постачальникам універсальних послуг з подальшим їх зарахуванням на особові рахунки зазначених категорій споживачів.

«Відшкодування буде здійснюватись в автоматичному режимі, тобто жодних заяв та документів готувати та подавати непотрібно», – наголосив заступник голови.

ТОВ «РОЕК», як постачальник «універсальної послуги» в Рівненській області, буде інформувати споживача про надану йому компенсацію у платіжці та особистому кабінеті споживача.

Довідка

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», перший етап реформування енергоринку відбувся на початку 2021 року.

Урядом встановлена єдина ціна на електроенергію для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт. Це дозволило запобігти зростанню тарифу майже в два рази (до 3 грн).

Водночас, вжито заходів для захисту населення від зростання цін на енергоносії в умовах карантину та осінньо-зимового періоду.

Читайте також: На Сарненщині через падіння із підводи загинув місцевий житель