Медики застерігають від загрози захворіти на кір

Ризик захворіти будь-якою небезпечною інфекційною хворобою існує постійно. Сьогодні виникла серйозна загроза поширення в Україні кору. Про епідемію цієї інфекції епідеміологи попереджали давно, адже хвороба має циклічність з інтервалом у 5-6 років.

Ситуацію ускладнив спалах кору у сусідній Румунії, де захворіло близько 3 000 осіб і півтора  десятка померло. У 2016 році у 10 областях України захворіли 102 особи, один випадок – смертельний. З початку цього року смертей від кору, на щастя, немає, однак слід пам’ятати, що кір є однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі.

Основними клінічними проявами кору є висипання, кашель, нежить, запалення очей, підвищення температури. У 30% випадків хвороба ускладнюється пневмонією, припадками, пошкодження головного мозку, смертю. Найчастіше ускладнення бувають у дітей молодше 5 років і осіб старше 20. Кір може викликати викидні або передчасні пологи у вагітних жінок. Недуга важче протікає у дорослих.

Хвороба характеризується високою здатністю до поширення. Ризик захворіти від контакту з хворим становить 98%. Симптоми проявляються приблизно через 10 днів, сама хвороба триває 2-3 тижні. Передається вірус повітряно-крапельним шляхом. Передача через третю особу або забруднені предмети відбувається вкрай рідко.

Єдиним способом вберегтися від інфекції та зменшити її згубну дію на організм є щеплення. На жаль, в Україні ситуація із щепленням проти кору залишається незадовільною. На кінець 2016 року показник охоплення вакцинацією дітей першого року життя  становив лише 45,5 відсотків.

Враховуючи можливість поширення кору на території України, виникла  необхідність у посиленні протиепідемічних заходів, зокрема, проведення планової імунізації дітей.  Щеплення КПК-вакциною проводиться в два етапи: перша доза – в 12 місяців, друга – в 6 років. Амбулаторії і ФАПи Здолбунівського району забезпечені вакциною КПК.

Щеплення від кору рекомендовано зробити, також, невакцинованим раніше дорослим до 35 років. Більш детально про кір, щеплення від нього, саму вакцину та іншу важливу інформацію щодо імунізації можна дізнатися у педіатра або сімейного лікаря.

Не нехтуйте здоров’ям своїх дітей і близьких. Будьте відповідальними перед загрозою поширення інфекції та можливістю її попередити – зробіть щеплення.

Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги