Кучерука і Сухляка зобов’язали повернути борг американському інвестору

«Справедливість є, за неї варто боротися» – вислів, що став гімном БЮТу, як ніколи підходить до ситуації з американським інвестором Ісаком Каліхманом. Протягом тривалого часу він намагався повернути інвестовані в український бізнес гроші, і ось, здається, нарешті добився справедливості. Американець виграв всі українські суди в справі щодо повернення «партнерами» Євгеном Кучеруком та Олегом Сухляком понад $359 тис. боргу. Рішення виніс Вищий господарський суд України.

Історія інвестора Каліхмана може сміливо лягти у сценарій гостросюжетного  фільму. Тут є все: спроба «кинути» партнера на мільйон доларів, покривання істинних доходів від бізнесу,  міліцейський «беспредєл», спецпідрозділ «Беркут» з «особливим» призначенням, тобто завданням…

А все почалося з того, що американець «під чесне слово» позичив по 50 тисяч доларів Євгену Кучеруку, головному лікарю Рівненської центральної міської лікарні, та Олегу Сухляку, мешканцю с.Біла Криниця, взяв позику у банку на значну суму і започаткував готельний бізнес разом зі згаданими компаньйонами. Була утворена фірма “Нерудтехпром” з трьома співвласниками, які володіли рівними частками.

Конфлікт виник після того, як Кучерук і Сухляк відмовилися повертати борг  і спробували привласнити готельний комплекс. Тоді Ісак Каліхман передав свою частку дочірньому підприємству “Ю енд Ай Інтернешнл” американської компанії “U& I International. Corp”.

Щоб повернути борг тепер уже цій компанії, комплекс виставили на продаж. Однак, один з партнерів, а саме Сухляк, не захотів змиритися з втратою вигідного бізнесу. Як проводили правоохоронці обшуки в рамках порушеної у результаті розбірок кримінальної справи, як запхнули американця у “бобік”,  обізвали сраним американцем і ще багато чого можна дізнатися із ряду  інтернет-видань тут , тут , тут і тут .

Подібних історій безліч, однак ця цікава тим, що один із так званих «партнерів»  Каліхмана був Олег Сухляк – батько головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ Владислава Сухляка, депутата Рівненської облради від ВО «Батьківщина». Передбачаємо, якою може бути реакція палких прихильників Сухляка-молодшого, адже не може син відповідати за батька. Так, не може. Однак, дозволимо собі використати метод Ніколіної, пригадавши ситуацію, коли Пшеничного старшого докоряють за порушення трудової дисципліни Пшеничним молодшим. Різниця в тому, що у випадку з Пшеничними питання мало як політичний аспект, так і особиста патологічна неприязнь автора статті до всіх, хто хоч яким чином причетний до Тимощука і колишніх нашоукраїнців. Історія ж Сухляка-старшого банальна – гроші, і як виявилось, далеко не малі.

Ми не будемо аналізувати, настільки відповідає дійсності стара приказка про те, що яблуко від яблуні далеко не падає. Однак, вважаємо, що членам партії ВО Батьківщина та її прихильникам  буде цікавою така інформація з історії сім’ї Сухляків.