Кому вигідне комунальне підприємство, яке створює Здолбунівська районна рада

В рамках децентралізації влади функції органів юстиції з державної реєстрації поступово будуть передані до виконавчих органів місцевого самоврядування.

Наразі у Здолбунові функціонує Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який є структурним підрозділом районної державної адміністрації і вважається одним з кращих в порівнянні з іншими в області.

Робота центру адмінпослуг нерозривно пов’язана з роботою реєстраційної служби, що перебуває у процесі ліквідації. З метою забезпечити безперебійне функціонування двох взаємопов’язаних структур посади державних реєстраторів вводяться у райдержадміністрації.

На тлі цих змін, які контролює держава, районна рада продемонструвала свої новаторські здібності. На сесію райради, яка має відбутися 24 лютого цього року, виноситься проект рішення про створення комунального підприємства «Здолбунівське реєстраційне бюро» Здолбунівської районної ради. З аналізу  предмета діяльності КП висновок очевидний: ця структура буде дублювати і функції ЦНАПу і функції з державної реєстрації одночасно.

Яку ціль переслідує райрада, створюючи таку структуру? Ви думаєте, ініціатори переживають за нас з вами? Помиляєтесь. «За своїм правовим статусом Бюро є комунальним комерційним підприємством і здійснює свою діяльність на принципах повного господарського розрахунку, самофінансування, самоокупності, власного комерційного ризику та вільного найму працівників» – витяг зі Статуту КП (додаток до проекту рішення). Тобто, підприємство буде надавати нам послуги за однозначно вищу ціну, ніж держава, так як їй треба утримувати установу, платити зарплату працівникам (за інформацією – немалу), ще й частину коштів перераховувати у місцевий бюджет. Така собі контора, яка буде заробляти на нас з вами немалі кошти.

Комерційна жилка у авторів нової структури очевидна. Але якщо такі ідеї не в одному руслі з державними реформами, то чи не виникне питання корупційної складової у діях посадових осіб місцевого самоврядування? Може варто задуматись, поки не пізно?