Комісія перевірила знання водіїв цементовозів на Dyckerhoff

19.08.16.тренування2-222x300Управління Держпраці у Рівненській області на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє про результати перевірки знань 44 водії цементовозів, які працюють у Здолбунівській філії ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна». Оцінювальна комісія підтвердили їх належний рівень знань з охорони праці та промислової безпеки. До складу комісії на запрошення керівництва філії увійшов заступник начальника відділу нагляду у промисловості Управління Держпраці Валерій Дерманський.

 Такий серйозний підхід до перевірки знань зрозумілий, адже професія водія цементовоза пов’язана із багатьма видами ризиків. Окрім безпосередньо функції водія, працівник повинен ще виконувати декілька категорій робіт із підвищеною небезпекою, зокрема це роботи на висоті та з посудинами під тиском.

18.08.16.-члени-комісії-300x257 18.08.16.-перевірка-знань-водіїв-Здолбунівської-філії-ТОВ-Дікергофф-Транспорт-Україна-255x300

Водії, які складали екзамен, транспортують продукцію розташованого у Здолбунові заводу «Волинь-Цемент» ( філія ПАТ «Дікергофф Цемент Україна»). На сьогоднішній день це одне з найбільших підприємств цементної галузі України. Його проектна потужність розрахована на 2160 тис. тон, тож на кожен цементовоз припадає значний обсяг перевезень. Відтак, на підприємстві з іноземними інвестиціями і європейською системою охорони праці чітко слідкують за безпекою роботи водіїв і відповідально ставляться до їх щорічного перенавчання.

Постійнодіюча комісія з перевірки знань з охорони праці розробила відповідну програму, яка охоплює широку нормативно-правову базу. Після її опанування слухачі повинні здати не лише теоретичний іспит, а й продемонструвати практичні навички.

Наприклад, одним із потенційних виробничих ризиків водія цементовоза є робота на висоті. Аби не допусти падіння з автоцистерни, він повинен до автоматизму відпрацювати алгоритм застосування засобів захисту. Саме це демонстрували під час перевірки-практикуму водії.

19.08.16.-тренування0-222x300 19.08.16.-тренування1-222x300У покроковій інструкції зазначено, що після підйому на цистерну стаціонарною драбиною водій повинен підняти перила. Далі він обов’язково закріплюється за допомогою карабіну запобіжного пояса до страхувального каната, і лише після цього може виконувати подальші дії на висоті.

Представник Управління Держпраці Валерій Дерманський зазначив, що в службі охорони праці підприємства відповідально ставляться до функціональних завдань. Тут регулярно проводять навчання та перенавчання, інструктажі та інші заходи. Окрім того, для кожної професії, яка пов’язана з роботами підвищеної небезпеки, фахівці розробили спеціальні пам’ятки. В них сконцентровані найважливіші настанови, вимоги та покрокові схеми виконання робіт.

P8190825-300x225Важливо, що текст пам’ятки завершує заклик,
який є мотиватором до відповідальності:
«Працюй безпечно – тебе чекають вдома!»