Холодні душі: вони втомились від війни

Війна очима кожного, хто не був там, на сході країни — це, насамперед, картини з екранів телевізорів та розповідей очевидців. Люди зі зброєю, блокпости, БТРи, повно зруйнованих будинків, вирви від вибухів снарядів та гранат, поренені, мертві… жах. Психологічна напруга зростає з кожною новиною про загиблого, відсутністю звістки від близької людини, яка там, у пеклі.

Це відчуваємо ми з вами, ті що не ночували в окопах, не носили зброї, не стріляли у відповідь, не бачили смерті побратима, розірваного на шматки… А як бачать цю війну ті, хто був і є учасником страшних подій. Подій, які очевидно, не закінчаться ще досить довго. Спілкуючись з хлопцями, які повертаються до мирного життя, ми не завжди розуміємо (а інколи не хочемо розуміти) з якими проблемами кожного дня зіштовхуються наші демобілізовані, якого соціального і психологічного захисту вони потребують. Відвернутись від цих проблем ми з вами не маємо ніякого морального права.

Держава як може, так і справляється із завданням щодо підтримки учасників АТО та їх сімей. Зокрема, вирішує питання забезпечення їх житлом, засобами фізичної та психологічної реабілітації, санаторно-курортним лікуванням. Видатки на виплату винагород за участь у бойових діях в зоні АТО у 2016 році планують збільшити майже на 1 млрд. гривень. У вирішенні проблем демобілізованих і їх сімей задіяні всі підрозділи системи соціального захисту населення, долучаються волонтери, благодійники.

Проте все частіше можна почути, що люди втомились від війни. Вже рідше слідкують за перебігом подій на сході, менше відзиваються на прохання долучитися до благодійної допомоги для потреб АТО. Вони живуть своїм життям, вирішують свої буденні проблеми. Здебільшого це люди, яких війна не торкнулася близько. «Холодні душі» — сюжет ТСН з такою назвою вразив і змусив задуматись кожного, у кого в душі ще є місце для любові і співчуття. Незадовго до своєї смерті боєць з позивним «Малиш» сказав: «Люди втомились від війни… Дорогі люди, відпочиньте. Ми не втомилися і захистимо ваш відпочинок. Для вас війни немає, але ви все одно втомилися від неї… Не переживайте! Тут, де війни немає, ми, ідіоти, які могли відкупитися або втекти в іншу країну, захистимо ваш відпочинок. Ми не вміємо втомлюватися. І не потрібно «паритися» про пацанів, які тут! Ви ж не просили Вас захищати. Ви взагалі не розумієте, за кого ми тут воюємо. Але це не важливо. Адже ви втомилися. Відпочивайте».

Ви, чиї душі ще не схололи — дослухайтесь…

Ганна Хвиля

Благодійний рахунок «Допомога військовослужбовцям Здолбунівського району» відкритий рішенням координаційного штабу допомоги військовим при Здолбунівській районній раді.
Реквізити: Здолбунівське ТВБВ «Ощадбанку України»
№ 26002300951945 – поточний в національній валюті
Код ЄДРПОУ фонду 39418384, МФО 333368