Гріємось на сильному морозі

images (1)

Сильні морози змінили незвично теплі грудневі (було +10) дні. Як не лише не замерзнути, а й комфортно себе почувати, якщо є необхідність перебувати на вулиці у мінус 15 – 20 градусів?

Лікарі дають нам безліч порад: одягати натуральний одяг у кілька шарів, не надівати тісне взуття, поїсти гарячого перед виходом, помасажувати пальці ніг і рук перед тим, як вдягатися, рухатись на морозі (однак не дуже інтенсивно – витрачається багато енергії), не нервуватись – стреси і нервозність більше охолоджують, не вживати алкоголь (краще гарячий шоколад) і інші.

Є ще один ефективний спосіб не замерзнути, який використовували тібетські монахи та індійські йоги. Вони могли тривалий час перебувати на морозі навіть без одягу, так як володіли особливим вмінням зосереджувати потужну внутрішню енергію. Є інформація, що цю енергію використовували навіть для обігріву приміщень. Механізм теплопродукції в організмі (легенях), як пояснює наука біофізика, запускає гіпоксія – кисневий голод. Цей процес лежить в основі йоги туммо.

Методом туммо, точніше – його базовим навичкам, може навчитись кожен бажаючий. Його суть полягає в затримці дихання на видиху. Перебуваючи на сильному морозі слід після активного видиху затримати дихання (на початку тренування 5-6 секунд, потім більше). Через деякий час тепло, яке утворюється в легенях, почне розливатися по всьому організмі, воно з’явиться у пальцях рук і ніг. Щоб зігрітися повністю, вправу необхідно зробити кілька разів.

Теплопродукція в легенях є також бар’єром, який протистоїть будь-якій інфекції. Якщо клуби пари йдуть з рота – боятись простуди не варто.