Голова Здолбунівської райдержадміністрації звітував про роботу на сесії районної ради

Досить велелюдною була зранку зала засідань Здолбунівської районної ради 24 лютого. Принаймні, протягом перших однієї-двох годин, під час яких відбулись події, ватрі уваги широкого загалу громадськості.

До початку розгляду питань, які виносились на чергову четверту сесію районної ради, були вручені нагороди родичам загиблих на сході країни наших земляків Олександра Шолудька та Андрія Бріка. Стоячи і оплесками, а подекуди зі сльозами на очах, присутні супроводжували рідних, які втратили на цій війні найдорожчих їм людей.

Потім слово надали недавно призначеному на посаду начальнику Здолбунівської місцевої прокуратури Григорію Нижнику. Він коротко розповів про себе і дав зрозуміти, що жодних поблажок з його сторони порушникам закону не буде.

Далі депутати прийнялися розглядати питання порядку денного, причому, у зв’язку із внесеними до законодавства змінами, голосували за рішення поіменно.

сесія-райради-240216-2-550x367

Запланованого звіту голови райдержадміністрації Сергія Кондрачука чекали і однодумці, і опоненти. І хоча весь його текст був оприлюднений на сайті районної ради, голова адміністрації попросив трохи часу для презентації. Звіт був чималий за обсягом, але добре ілюстрований, що дозволило краще сприйняти його зміст . Слухали уважно, дехто навіть занотовував. Запитань не було. Як результат, кожен отримав емоції, які сам собі запрограмував – одні схвально аплодували, інші – осудно кивали головами.

Якщо ж підійти неупереджено, то слід визнати, що очікувати соціально-економічне чудо за рік роботи в умовах хронічної нестачі коштів, було б неправильним. Нові проблеми появляються завжди до того, як вирішуються попередні. На фоні ж анонсованих державою реформ, які на місцях зводяться до намагань хоч якимсь чином тримати на контролі існуючий законодавчий хаос, вимагати від голови адміністрації якихось надзвичай особливих досягнень не логічно. А робота була, і той, хто хотів, знайшов її у матеріалах звіту.

Тим, хто зараз надмірно критикує Сергія Кондрачука, варто було б оглянутись трохи назад і оцінити свою особисту роботу на благо району. Критика – це добре, але мабуть право на неї може мати та особа, яка будучи на цій посаді раніше, зробила для нас з вами більше і краще.

І, мабуть, основне, що варто сказати по звіту голови райдержадміністрації. Всі 29  депутатів районної ради, які були присутні у цей день на сесії, одноголосно (!) його затвердили. Не треба мати надто високе ІQ, щоб не зробити правильний висновок: якщо депутати від різних політичних сил одноголосно затверджують звіт, то, або голова адміністрації дійсно заслужив на високу оцінку своєї роботи, або, вибачайте за вираз, голова районної ради керує «договорняком»! То яке формулювання краще підходить вам, шановні незадоволені звітом?

Щодо інших питань, яке розглядали депутати, неочікувано спокійно пройшло рішення щодо створення нової комунальної установи «Здолбунівське реєстраційне бюро». Однак, запитань тут багато з огляду на незрозумілу перспективу законодавчої підстави співпраці  ЦНАПів та осіб, які здійснюють державну реєстрацію. Не обговореним залишилось питання різниці у вартості послуг працівників бюро та тих, що надаватимуть державні  реєстратори райдержадміністрації. Насторожує також те, що за створення комерційної структури, яка конкуруватиме з державною установою, без остраху голосували державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування.

На відміну від цього беземоційно прийнятого рішення, не бракувало гостроти при розгляді ситуації щодо реорганізації залізничної поліклініки,  фінансування спортивної школи «Колос», виплати за престижність праці вчителям загальноосвітніх шкіл.

З почутого і побаченого робимо висновок про необхідність злагодженої співпраці і ради, і адміністрації. Рішення з розподілу коштів на ті чи інші цілі приймаються районною радою, за них голосують депутати, попередньо обговоривши на своїй комісіях. Розуміння об’єднувати зусилля у напрямку пошуку компромісних рішень вкрай необхідне. І політиці тут не місце.