Електронне декларування: запустити неможливо відтермінувати

deklaracii_300x209

15 серпня стартує електронне декларування. Чиновники зобов’язані оприлюднити на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції всі свої статки та статки членів сім’ї – майно, грошові активи, об’єкти  незавершеного будівництва, тощо. На сайті НАЗК інформація буде відкритою і доступною.

12 серпня нову систему декларування посадовцям презентуватимуть в Рівненській облдержадміністрації. Їх навчатимуть, як правильно заповнювати електронну декларацію. До 13 жовтня цього року всі високопосадовці  держави, а також судді, прокурори, слідчі, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування категорії А – Б мають подати такі декларації  – повідомляє сайт Рівненської ОДА.

Коментар Президента України Петра Порошенка з приводу запуску е-декларування опубліковано на офіційному сайті глави держави. Президент наголошує на тих важливих кроках, які вже зроблені для подолання корупції в державі: створені абсолютно незалежні від політичних впливів правоохоронні органи, стартує глибоке очищення та оновлення судової системи. Електронне декларування стане невід’ємною частиною антикорупційного механізму і перенесення дати його запуску є недопустимим.

«Корупцію треба викорінювати, але ще краще їй запобігати. Профілактика – кращі ліки. Для цього й потрібен ефективний контроль за доходами та витратами чиновників, суддів, прокурорів, всіх правоохоронців. Із тіні на світло, чого давно чекають люди, мають вийти маєтки, автопарки, гроші всіх “слуг народу”. Інструмент для такого контролю є. Це – електронне декларування всіх активів…»  – вважає Президент.