“Джентльменська” угода: проїзд у маршрутках зросте на 20-30 відсотків

Очільник Рівненщини Олексій Муляренко ініціював зустріч з міцевими перевізниками у зв’язку із ситуацією, що склалася із підняттям цін на проїзд у маршрутках.

«Обурення людей та сотні скарг на підвищення вартості перевезень стали приводом для цієї зустрічі. Ми з повагою ставимося до самостійної політики підприємців формувати тарифи на перевезення. Але наші обрахунки говорять про те, що ви встановлюєте не завжди економічно-обґрунтовані тарифи», – звернувся заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко до перевізників.

Так, дійсно, підстави для підняття ціни на проїзд є. Це і  здорожчання пального, цін на автозапчастини, збільшення податкових нарахувань. Але є розумні межі. Якщо одні перевізники підняли ціну до 60 копійок за пасажиро-кілометр, то в деяких випадках вона сягає аж до 1 гривні.

Нині в Здолбунові частина людей з маршруток вже пересіла на залізничний транспорт. До того ж, може побільшати «незаконних» перевезень, переконані в РОДА.

«Якщо заробітна плата піднялася, то пенсія і стипендія – ні. Тож ви повинні врахувати і соціальну складову населення», – додав начальник управління інфраструктури  та промисловості РОДА Федір Місюра.

На конструктив власників маршрутів налаштував і президент «Союзу перевізників України» Валентин Демчук.

 

У результаті домовленостей Рівненській ОДА вдалося заключити із перевізниками «джентльменську» угоду – на міжміських маршрутах тариф має бути встановлений у межах 60 копійок за пасажиро-кілометр. Приміром, з Рівного до Сарн проїзд має зрости з 40 до 50 гривень. До Березного ціну квитка підвищать з 35 до 42, до Костополя з 15 до 20 гривень.

Таким чином, вартість проїзду власники маршрутів пообіцяли встановити вищу максимум на 20-30 відсотків.

Джерело: Рівненська ОДА.