Допомогу по народженні дитини можна оформити через Інтернет

До цього часу для оформлення соціальної допомоги по народженні дитини треба було йти до органу соцзахисту, вистояти в черзі, потрапити на прийом, написати заяву, піти в банк зареєструвати рахунок, повернутись і повідомити про цей рахунок.

Сьогодні цю процедуру значно спростили – запрацював електронний сервіс для батьків, завдяки якому подати документи для отримання допомоги по народженню дитини можна в електронному режимі.

Електронна послуга доступна через портал  Мінсоцполітики e-servicer.msp.gov.ua. Згодом її можна буде отримати на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua.

Батьки через мережу Інтернет можуть подавати документи в зручний для них час 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Як стверджують фахівці, такий електронний сервіс дозволить заощадити час, фінансові ресурси та максимально мінімізує ризики будь-яких зловживань або шахрайства. Також скоротилась і кількість документів, що вимагаються від суб’єктів звернення. А саме – не вимагається копія свідоцтва про реєстрацію, адже за рахунок запровадження електронної взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом працівники підрозділів соцзахисту можуть он-лайн перевірити наявність відповідного свідоцтва в реєстрі.

Джерело: сайт Рівненської ОДА