До уваги роботодавців!

завантаження

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення (ПКМ від 17.07.2013 №509). Відповідно до цього документу суб’єкти господарювання та роботодавці несуть відповідальність за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 КЗпП України.

Штрафи накладаються Головою Держпраці, його заступниками, начальниками управлінь і відділів Держпраці та їх заступниками (з питань, що належать до їх компетенції), начальниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками

c02bdf99bbf96816cc50fc191d457273

Штрафи можуть бути накладені на підставі:

  • рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації;
  • акта про виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу.

Форма постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами затверджена наказом Мінсоцполітики від 02.02.2016 р. №67.