До новорічних свят уже приготувалися лісівники – вони продаватимуть ялинки і сосни

middle_610

Ялинку чи сосну для новорічних свят можна придбати в усіх лісогосподарських підприємствах області. Лісівники Рівненщини приготували для продажу понад 90 тис. красунь різних розмірів. Їх вартість не зросла у порівняні з минулим роком. Ялинка до 1 м  буде коштувати в середньому 50 грн, від 1 до 1,5 м – 70 грн, від 1,5 до 2 м –  80 грн, від 2 до 2,5 м – 100 грн.

На сьогодні в лісогосподарських підприємствах обласного управління налічується 151 га плантацій, на яких росте 878 тис новорічних ялинок. У цьому році в області посаджено 9 га таких плантацій новорічних ялинок.

У зимовий час такі насадження особливо ретельно охороняються. З метою посилення контролю за охороною лісів від незаконних рубок розроблено комплекс заходів щодо охорони хвойних насаджень у передноворічний період. Відповідно до якого, в усіх лісогосподарських підприємствах створені спеціальні рейдові групи за участі працівників лісової охорони, екологічної інспекції та поліції для попередження та виявлення фактів незаконного вирубування лісових насаджень. Порушникам загрожує штраф у розмірі 85-170 гривень та відшкодування збитків завданих лісовому господарству.

Уже кілька років поспіль новорічні ялинки та сосни спеціально маркуються, аби можна було перевірити легальність і законність походження ялинки.

Придбати новорічні дерева можна буде у спеціально визначених місцях біля контор лісництв, розсадників та у спеціалізованих магазинах «Лісовичок», які працюють вздовж автомобільних доріг в різних районах області.

До слова, у минулому році лісогосподарські підприємства області реалізували 11964 ялинки на суму 612 тис грн..

Детальніше про те де і як придбати новорічні дерева можна дізнатися за телефоном «гарячої лінії», яка відкрита в Рівненському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, – (0362) 26-24-92.