Цього року дощова погода у червні сприяла ранньому початку грибного сезону. Люди вже масово вирушають у ліс на “тихе полювання”. Разом з тим, різко зросла і кількість випадків отруєння грибами громадян. Так, на Вінничині вже зафіксовано майже 20 випадків госпіталізації людей до лікарень. Тоді, як минулого року в аналогічний період був зафіксований лише один випадок. До Служби порятунку також надходила інформація про отруєння грибами на Миколаївщині, Івано-Франківщині.
Зважаючи на вкрай невтішну ситуацію, рятувальники звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил збирання, приготування та вживання грибів.
Щоб запобігти отруєнню грибами:
- Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках).
- Збирайте і купуйте тільки відомі вам їстівні гриби.
- Не збирайте гриби, які ростуть поблизу транспортних магістралей, на колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах.
- Уникайте невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення «бульба», оточене оболонкою; з пошкодженою поверхнею, старі, в’ялі, червиві або ослизлі; не збирайте пластинчаті види, оскільки отруйні гриби маскуються під них; уникайте «шампіньйонів» та «печериць», у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка білого кольору.
- Не куштуйте сирі гриби на смак.
- Викидайте забруднену нижню частину ніжки гриба. Гриби обов’язково промивайте не менше трьох разів.
- Дикорослі гриби підлягають кулінарній обробці у день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
- Не рекомендується вживати гриби дітям, літнім людям та вагітним жінкам.
Дотримання цих правил може зберегти ваше здоров’я та навіть життя, адже отруєння грибами досить складно піддається лікуванню.
Прес-служба ДСНС України.