Депутат від нашого округу звернувся до Рахункової палати щодо багатомільйонних премій посадовцям «НАК «Нафтогаз України»

Народні депутати України фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук та Василь Яніцький звернулися до голови Рахункової палати України Валерія Пацкана щодо дотримання вимог бюджетного законодавства при виплаті багатомільйонних премій керівництву «НАК «Нафтогаз України».

У своєму зверненні народні обранці зазначають, що вказане товариство збільшило свій чистий дохід за 2017 рік у порівнянні з 2016 роком на 48% – з 26,5 мільярдів гривень до 39,4 мільярдів гривень відповідно. За підсумками 2016 року на виплату дивідентів до бюджету держави спрямовано 13,2 мільярдів гривень, а за підсумками 2017 року (в якому загальний дохід зріс на 48%) планується спрямувати 11,8 мільярдів гривень, тобто на 1,4 мільярди менше.

Крім того, із засобів масової інформації депутатам стало відомо про те, що підприємством «НАК «Нафтогаз України» в травні 2018 року було прийнято рішення щодо виплати премій співробітникам компанії у розмірі 46,3 мільйонів доларів США, що у перерахунку на національну валюту становить близько 1,2 мільярдів гривень, що складає близько 10% від загального розміру коштів перерахованих «НАК «Нафтогаз України» до бюджету за результатами діяльності за весь 2017 рік.

На думку Олександра Дехтярчука та Василя Яніцького, вказана інформація може свідчити про неефективне використання бюджетних коштів.

Народні депутати просять включити до плану роботи Рахункової палати аудит ПАТ «НАК «Нафтогаз України» та в межах наданих Рахунковій палаті повноважень провести перевірку надходжень до державного бюджету від даного товариства, ефективності використання ним бюджетних коштів, а також дотримання інших вимог бюджетного законодавства України.