Дехтярчук звернув увагу на потреби хворих на орфанні захворювання

Сьогодні народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук провів у Верховній Раді  брифінг, під час якого закликав керівників областей, районів, міст, громад підтримати фінансування забезпечення ліками хворих на орфанні захворюваннями.

Про це нардеп повідомив на своїй «Фейсбук» сторінці, зауваживши, що терапія орфанних захворювань має бути безперервною. Адже наявність ліків є питанням життя і смерті для таких  хворих.

Олександр Дехтярчук зазначив, що у державному бюджеті на 2019 рік Міністерство охорони здоров`я збільшило фінансування відповідної програми на 226 мільйонів грн. Загалом на забезпечення таких хворих у держбюджеті передбачено  1,8 млрд грн., потреба ж становить  4 млрд грн.

На забезпечення таких хворих з нашого округу потрібно 3196 тис. грн. Для Здолбунівщини ця сума складає 356 тис. грн. Нагальною проблемою  залишається і питання фінансування гемодіалізу – на ці потреби 23 хворим з нашого виборчого округу потрібно близько 800 тис грн.

– Звичайно, капітальні видатки дуже важливі, але я дуже прошу при формуванні бюджетів звернути увагу на потреби хворих на орфанні захворювання. Адже для цих людей це є питанням життя та смерті, – зазначив народний депутат.

До слова, наразі у Здолбунівському районі на гемодіалізі перебуває 5 осіб. Також зареєстровано 30 дітей і 1245 дорослих  з орфанними захворюваннями.

Довідково:  орфанні захворювання – рідкісні вроджені або набуті захворювання, які характеризуються тяжким, хронічним перебігом, прогресуючим перебігом, супроводжуються формуванням дегенеративних змін в організмі, зниженням якості та скороченням тривалості життя хворих і навіть становлять загрозу для їх життя.