Дано старт модернізації медичної галузі

images

30 листопада Уряд на своєму засіданні затвердив концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я.

Відповідно до затвердженого, кожен громадянин буде здійснювати передоплату за медичне обслуговування, сплачуючи загальні податки. Жодних додаткових податків чи платежів для громадян не планується.

Держава впроваджує поняття гарантованого пакету медичної допомоги. Це буде чітко визначений набір медичних послуг та ліків, право на отримання якого матимуть всі без винятку громадяни України.

Процес переходу на нову модель відбуватиметься поступово, остаточне запровадження – у 2020 році. На першому підготовчому етапі – у 2017 році – буде впроваджено нову модель фінансування меддопомоги на первинній ланці, а також розпочнеться впорядкування мережі стаціонарів вторинного рівня через створення госпітальних округів.

Принцип використання бюджетних коштів, що виділяються на сферу охорони здоров’я, буде змінений. Відбудеться перехід від фінансування лікарняних стін та ліжок до оплати результату – фактично пролікованого пацієнта. Гроші йтимуть за пацієнтом – до конкретного лікаря, медичного закладу, в який людина звертається за допомогою.

Реформа стартує зі зміни фінансування на первинній ланці, яка є фундаментом будь-якої системи охорони здоров’я. Система первинної допомоги здатна за 20-30% бюджету медицини вирішити до 80% медичних проблем громадян. Таким чином, будуть вивільнені ресурси для лікування людей від більш складних захворювань.

Реформою передбачається впорядкування мережі медзакладів вторинної (спеціалізованої) допомоги в рамках формування Госпітальних округів. Мало завантажені і погано оснащені лікарні будуть перепрофільовані, додатково оснащені сучасним обладнанням, до роботи в них будуть залучені висококваліфіковані спеціалісти. В кожному госпітальному окрузі буде сучасна багатопрофільна лікарня, в якій кожен, хто потребує, зможе отримати якісну медичну допомогу.

Також уряд схвалив Концепцію розвитку системи громадського здоров’я в Україні, що передбачає перехід від від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я людини.