Чи заборонять на Здолбунівщині нічний продаж алкоголю?

Про ситуацію з масовим нічним розпиванням алкоголю поблизу супермаркету «АТБ» у Здолбунові говорили сьогодні на сесії Здолбунівської районної ради. Питання про нічні «наливайки» виникло, коли начальник Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУНП у Рівненській області Сергій Криса інформував депутатів про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території Здолбунівського району.

Той факт, що поблизу згаданого супермаркету щоночі масово вживають алкоголь люди різного віку, є незаперечним, попри те, що у цьому магазині не продають спиртне неповнолітнім.

Головний поліцейський Здолбунівщини зазначив, що про проблему правоохоронцям відомо, і пообіцяв звернути на це прискіпливішу увагу. Однак навряд чи посилене патрулювання поліції дасть змогу кардинально покращити ситуацію. Адже біля нічних «наливайок» відповідна публіка збирається знову за лічені хвилини після від’їзду патруля.

Не можна назвати дієвим методом впливу і притягнення до відповідальності батьків тих неповнолітніх, котрі вживають спиртне у громадських місцях. З початку року за невиконання батьківських обов’язків правоохоронці району склали 28 адмінпротоколів, та й штраф за такі порушення є несуттєвим.

Виходом з ситуації, ймовірно, могла б стати заборона продажу алкоголю у нічний час, про що й говорили районні депутати під час сесії, пропонуючи рекомендувати Здолбунівській міській раді обмежити у торгових закладах міста реалізацію спиртного вночі. І не лише міста. Адже відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових», підтриманого Парламентом ще навесні цього року, до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад  віднесено встановлення на пленарних засіданнях заборони продажу пива алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання у визначений час доби в межах відповідної адміністративної території.

Власне, місцеві ради і раніше мали змогу забороняти продаж алкогольних  напоїв у нічний час. Проте тоді такі рішення власники торгових закладів могли оскаржувати у судовому порядку.

Тепер місцеві ради мають зелене світло і повне право забороняти продаж спиртного вночі. Однак з такими рішеннями вони поки що чомусь не поспішають…

Фото ілюстративне.