Чому грузне реформа децентралізації на Здолбунівщині

images

28 жовтня в Рівненській ОДА будуть обговорювати реформу державного управління та формування об’єднаних територіальних громад.

Захід організовано регіональним відділенням «Асоціації міст України» і спеціалістами департаменту економічного розвитку облдержадміністрації. Засідання заплановано на 14 годину в каб.201.

Матиме зібрання якийсь результат чи так і залишиться в історії як пункт про виконану роботу з надання інформаційної і консультативної допомоги – покаже час.

А поки що майже всі анонсовані в Україні реформи буксують. Навіть найбільш успішні зміни, які пройшли у поліції, до бажаного результату, як виявилось, ще дуже не дотягують.

Не надто високий темп і в плані об’єднання громад. Нещодавно було опубліковано інформацію про те, що на карті Рівненщини вже не 59, як було анонсовано раніше, а 61 об’єднана громада. Перспективний план вже змінювався неодноразово, тому що люди довго думають, як і з ким їм краще об’єднатися. У тому, що він остаточний, також є сумніви. Наразі в області утворено 20 ОТГ, у 14 з яких вже проведено перші місцеві вибори.

У грудні 2016 року за рішенням ЦВК пройдуть вибори у 143 громадах, які вже визначилися. А це 76 сільських, 46 селищних та 21 міська ОТГ. На їх проведення спрямовуються 30 млн. грн, що були виділені розпорядженням Кабміну 3 жовтня цього року.

Серед громад Рівненщини, які готуються до виборів, є ОТГ Костопільського, Млинівського, Демидівського районів. Здолбунівського району там поки що немає. Більше того, все рідше з’являється в інформаційному просторі ця топова раніше для нашого району тема. Вочевидь, що влада вже зробила свій внесок шляхом проведення всеобучу населення з питань децентралізації, надала свої рекомендації з відповідними фінансовими обґрунтуваннями і таким чином своє завдання вважає виконаним.

16 вересня депутати Здолбунівської районної ради разом з головами територіальних громад вивчали кращі практики з питань добровільного об’єднання на Хмельниччині. Керівництва райдержадміністрації в складі делегації не було. Схоже на те, що ініціативу в цьому плані одноосібно і потихеньку перебирає на себе районна рада. Перебирати перебирає, а як щодо  результату? На якомусь з ресурсів прочитали: «Хтось на українські реформи молиться, хтось від них відхрещується, а деякі мовчки очікують «ґуль» колег, аби самому підстелити соломи». Схоже, що до останньої позиції схиляються і у нас в районі.

А час біжить. Якщо вірити обіцяному Києвом, то його затягування не на користь громади, яка таким чином не отримає відповідного бюджетного фінансування. Так, далеко не все зрозуміло в механізмі цієї реформи, не можна, також, передбачити переваги того чи іншого об’єднання, є цілком виправдане побоювання людей. Додаємо до цього очевидну відсутність співпраці між двома гілками влади в нашому районі, яка не стала кращою зі зміною депутатського корпусу і нового керівництва як ради, так і адміністрації, – і маємо те що маємо: грузнемо.