Бюджетники отримуватимуть зарплату через банки, відібрані за певними критеріями

 

imagesДосить часто працівники оформляють зарплатну картку у банку, визначеному керівником. Так, нібито, зручно бухгалтерії. І хоча таке пояснення не витримує критики,  а самі дії є незаконними, факти відкриття «зарплатного» рахунку під примусом далеко не поодинокі. В цьому питанні є кілька складових, серед яких не останнє місце мають особисті домовленості між роботодавцем і керівником банку.

За інформацією, розміщеною на Урядовому порталі від 02 лютого цього року, Кабінет Міністрів України вирішив встановити чіткі вимоги до відбору уповноважених банків, через які має здійснюватися виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги.

На думку урядовців, це має зменшити суб’єктивізм при виборі банківської установи, посилити відповідальність за здійснення обслуговування бюджетних коштів, дозволить оновити їх перелік. Зміни сприятимуть недопущенню втрат бюджету та посиленню довіри до банківської системи та держави.

В переліку вимог, які мають бути виконані банками, є вимоги до частки активів банку у відношенні до активів банківської системи (не менш 1 відсотка), провадження діяльності на банківському ринку не менше трьох років, володіння певним обсягом облігацій внутрішньої державної позики, до нього не застосовувалися заходи впливу на протязі останніх трьох місяців, відсутність заборгованості із сплати податків і зборів.  Банк також має бути учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб тощо.

Зазначено, що банки, в яких держава володіє часткою понад 75 відсотків, є уповноваженими банками на постійній основі.

З метою розширення можливості вільного вибору громадянами обслуговуючого банку постановою пропонується міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади укласти договори не менш ніж з трьома уповноваженими банками.

Своїм рішенням Уряд також рекомендує керівникам суб’єктів господарювання державного сектору економіки обслуговуватись у банках, які відповідають встановленим вимогам.

Що очікує отримати в результаті реалізації цієї постанови держава і чи посилить довіру до банківської системи «розширення можливості вільного» вибору банку громадянами – питання часу.