Будьте щасливими у Міжнародний день щастя!

smiley-1159562_960_720Природньо, що людина завжди прагне бути щасливою. І скільки б думок не було з приводу того, а що ж насправді  означає саме поняття щастя, кожен це внутрішнє задоволення відчуває по своєму. Щастя індивідуальне.  Виміряти його глибину за якоюсь узагальненою шкалою неможливо. Хтось щасливий від усвідомлення свого значення у світі, інший – від наявності самих елементарних життєвих потреб. Те, що робить щасливим одного, не обов’язково принесе щастя комусь іншому – підмітив народ. Але навчитися радіти малому може кожен.

Французький філософ Жан-Жак Руссо вважав, що для щастя необхідні три умови: гарний банківський рахунок, гарний кухар і гарний шлунок. Сучасні дослідники стверджують, що 50 відсотків можливості бути щасливим закладено в людині генетично, 10 відсотків залежить від зовнішніх обставин і 40 – від поведінки самої людини.

Щасливі люди здатні втілити у життя свою мрію. На шляху до щастя, за висновками американських психологів, людині мають сприяти: любов до рідних і близьких, наполеглива праця, альтруїзм, пошук того, що приносить задоволення (в рамках закону), фізична активність, новизна у повсякденному житті.

Суспільство, в якому живе людина, в тій чи іншій мірі має вплив на відчуття щастя. І це незалежно від статусу, який вона займає у цьому суспільстві. Прагнення людства бути щасливим лягло в основу резолюції Генеральної Асамблеї ООН, прийнятої  28 червня 2012 року на її 118-му пленарному засіданні. Цією резолюцією запропоновано відзначати Міжнародний день щастя щорічно 20-го березня. ООН вважає, що питання забезпечення щастя для кожної окремої особистості невід’ємно стосується сприяння благополуччю всіх народів і суспільства в цілому.

Не варто чекати, що щастя хтось піднесе на блюдечку. Потрібно діяти і при цьому не боятися та не впадати у відчай. Це правила, без дотримання яких шлях до щастя може стати надто довгим.

Щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим у своєму відчутті цього простого слова! Зі святом!