19 грудня – день святого Миколая

святий миколай (Small)

19 грудня за церковним календарем ми святкуємо одне з найулюбленіших свят наших дітей – Миколая святителя чудотворця або святого Миколая. Біографія цього святого – це історія, де переплетені правда і легенда, а описи про його життя чергуються з розповідями, в які важко повірити сучасній людині. Та як би скептично не відносились до постаті святого Миколая переконані атеїсти, навіть і вони готують своїм малюкам подарунки та непомітно підкладають їм під подушку. Адже це не просто церковне свято – це свято-радість для малечі, яка своєю щирою дитячою вірою в чудо чекає цього дня з особливим нетерпінням.

Святий Миколай народився близько 270 року в Малій Азії в сім’ї епископа. Виховувався у християнському дусі, був особливо побожним та милосердним. Багаті батьки дали сину освіту і наполягли на тому, щоб він вибрав духовний сан. Успадкувавши після їхньої смерті велике багатство, він роздав його бідним і нужденним. Саме тому з його іменем пов’язують появу стипендій у школах, а пізніше і звичай дарування подарунків, в основному – дітям.

За переказами святий Миколай за життя здійснив багато великих і преславних чудес: рятував утоплених, звільняв з полону і темниць, зцілював хворих. Кожному при потребі помагав, був заступником і захисником.

Святий Миколай уникав людської слави. Протягом усього свого життя він робив свої добрі справи так, як це написано в Євангелії: “Нехай не знає ліва рука, що дає права”(Мт 6, 3), “Не показуйте своєї праведності перед людьми, щоб вони вас бачили і хвалили за те; нехай знає про ваші добрі діла лише Отець Небесний”(пор. Мт 6, 1-4).

Коли зранку прокинуться наші діти і знайдуть під подушкою такий бажаний  подарунок від святого Миколая – це не лише радість в хаті, це ще і наша з вами шана кращим українським традиціям, сповідуючи які ми збагачуємося, насамперед, духовно.